пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

Тенісний турнір у Іванчицях - 2021

   Уже традиційно у лютому проходить кущовий турнір на перехідний кубок з настільного тенісу серед учнів гімназій Зарічненської селищної ради. Цього року він проходив 26 лютого в с.Іванчиці в приміщенні сільського клубу. Турнір був присвячений річниці пам’яті Героїв Небесної Сотні. В змаганнях взяли участь учні 5-ти  гімназій Зарічненської селищної ради: Бутівської, Бродницької, Вовчицької, Іванчицької та Зарічненської. Розпочався турнір  із символічної презентації, на якій хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто в 2014 році, від куль снайперів, загинув на Майдані.

 

   З вітальними словами до учасників змагань звернулася директор Іванчицької гімназії Тишковець О.М.  Вона побажала присутнім гарного настрою, чудової гри та перемоги. Наголосила, що в цей складний час для нас і країни ми повинні вірити в нашу загальну перемогу, працювати для цієї мети та  не опускати руки.

    

   Турнір проходив по коловій системі. Кожна партія проходила в непоступливій боротьбі. Слід відмітити і рівень самих учасників, який з кожним роком дедалі зростає. Звісно, як і у всіх змаганнях, є переможці, а є переможені. Тому, в результаті напруженої та цікавої боротьби, серед хлопців посіли:

   І місце – Пожарський Дмитро (Іванчицька гімназія)

   ІІ місце – Боричевський Сергій (Вовчицька гімназія)

   ІІІ місце – Ковалевич Роман (Зарічненська гімназія)

   А от серед дівчат, місця розподілилися наступним чином:

   І місце – Ковалевич Валентина (Зарічненська гімназія)

   ІІ місце – Гаврилович Крістіна (Бродницька гімназія)

   ІІІ місце – Боричевська Алла (Вовчицька гімназія)

   

   Підсумки загальнокомандного заліку виглядають так: перше місце та  перехідний кубок здобула команда Зарічненської гімназії, друге місце посіли представники команди Вовчицької гімназії, третє місце зайняли спортсмени Іванчицької гімназії.

  

   Отож, від імені дирекції гімназії та від себе особисто хочу подякувати всім командам, які знайшли час і кошти приїхати на ці змагання та прийняти в них участь. А також  щирі слова подяки – консультанту комунальної установи «Зарічненський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Зарічненської селищної ради Ходневичу Леоніду Трохимовичу,  завклубу с.Іванчиці Лозейко Наталії Миколаївні, завклубу смт. Зарічне (Старі Коні) Ковтуновичу Івану Дмитровичу та вчителям Іванчицької гімназії за допомогу і підтримку в турнірі.  

понеділок, 22 лютого 2021 р.

Спортивна гра «Гандбол» на уроках фізичної культури

 

    Гандбол (дан. håndbold, англ. handball вiд hand — рука і ball — м'яч) —командна спортивна гра, олімпійський вид спорту. В гандбол грають на спеціальному майданчику між двома командами по сім спортсменів у кожній (шість польових гравцiв та воротар). Перемогу дає перевага у кількості забитих м'ячів (голів).

Тривалість гри — 2 тайми по 30 хв.(на уроках фізичної культури по 7хв.; 10хв.; 15хв.)

Гандбол розвиває серцеву систему, покращує координацію рухів. А обсяг легенів у гандболістів майже такий же, як у плавців!

Шкільною програмою з фізичної культури передбачено ознайомлення учнів зі спортивними іграми, такими, як баскетбол, волейбол, міні-футбол, гандбол. Але якщо перші з трьох названих ігор у тій чи іншій мірі культивують у шкільних спортивних залах, то гандбол або, як його ще називають, «ручний м'яч» незаслужено, на мій погляд, обділений і увагою, і часом.             

 Займаючись з учнями практичним оволодінням технікою і тактикою гандболу, а також вивченням правил гри, можна не тільки домогтися високих спортивних показників, але й придбати необхідні знання, вміння та навички, які використовуються і в багатьох інших спортивних дисциплінах.

Гандбол - універсальна спортивна гра, яка має спільні корені з футболом і баскетболом, а з атлетизму мало в чому поступається регбі.


Основні технічні прийоми гандболістів - це біг, прискорення, переміщення,  відриви, опорні кидки у стрибку по воротах, передача і ловля м'яча самими різними способами, боротьба за м'яч і позицію і т. д., а також гра гандбольного воротаря.

неділя, 7 лютого 2021 р.

Розвиток фізичних якостей на уроках фізичної культури у Іванчицькій гімназії взимку

           Підтягування на високій перекладині (хл.)


Вправи на низькій перекладині (дв.)
 

                                                   Згинання та розгинання рук в упорі

Вправи на паралельних брусах 

Вправи на лаві (нахил тулуба уперед із положення сидячи)


 Лазіння по горизонтальній гімнастичній драбині
Настільний теніс (вправи на координацію рухів та точність)


Вправи на швидкість

Вправи на витривалість



понеділок, 1 лютого 2021 р.

Лижна підготовка в школі

 Лижна підготовка є одним із засобів фізичного виховання школярів на Україні. За новою шкільною програмою передбачено лижну та кросову підготовку з 3 по 11 клас включно (всього 42 години). У початкових класах  вивчаються поперемінний двокроковий та одночасний безкроковий ходи, а також гальмування падінням і “плугом”, підйоми в горку “ялинкою” і “драбинкою”, повороти на місці. В середніх класах закінчується вивчення всіх класичних ходів, спусків і поворотів в русі. В старших класах  учням ставиться завдання – виконання нормативу з лижної гонки на 3 км, вивчаються швидкісні спуски з гір, стрибки з пагорбів і оволодіння технікою конькових лижних ходів.

  

Варіативний модуль «Лижна підготовка» складається з таких розділів: зміст навчального матеріалу, державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів.

 

Під час вивчення техніки лижних ходів треба використовувати підвідні, імітаційні та основні вправи лижника, а також дотримуватися методики послідовності вивчення навчального матеріалу. Для підвищення емоційності уроку потрібно застосовувати елементи змагання, ігри та естафети.

 

З метою профілактики травматизму на кожному уроці необхідно     перевіряти стан лижного інвентарю, місця проведення занять. Заняття проводити в тиху погоду або при слабкому вітрі (зі швидкістю не більше 1,5 м/с),  при температурі не нижче – 12*С.

Хоча зима на Україні не завжди буває сніжною, виключити заняття в зимовий час на свіжому повітрі не можливо, тому що і лижна підготовка, і кросова мають важливе значення для фізичного розвитку дитини:

а) оздоровче – заняття на свіжому повітрі та при пониженій температурі сприяють загартуванню дитячого організму;

б) освітнє - на заняттях з лижної підготовки діти отримують нові знання з історії лижного спорту, техніки та методики навчання, фізіології, гігієни та ін.;

в) розвивальне – ходьба на лижах сприяє розвитку всіх функцій та систем організму, груп м’язів та фізичних якостей;

г) виховне – в процесі занять лижною підготовкою відбувається виховання психічних функцій і властивостей особистості, вольових якостей та ін.

Під час проведення уроків з лижної підготовки вчитель повинен застосовувати індивідуальний та диференційований підхід до учнів.

                 

Після вивчення модуля у кожному навчальному році учні складають випробування для контролю якості засвоєння лижних вправ і техніки лижних ходів. Також проводяться міжкласні змагання та естафети з лижної  підготовки.

Цьогорічна зима поки що  балує нас снігом. Кататися на лижах що зими могли учні майже кожної сільської школи і уроки фізкультури з лижної підготовки є у багатьох найулюбленішими.